<< Wrz 2018 >>
Jak działają leki? Język chemiczny w porozumiewaniu. - wykłady akademickie dla klas medyczno-farmaceutycznych
środa, 29 listopada 2017 21:54

Dnia 28 listopada w szkolnej auli odbyły się wykłady chemiczne prowadzone przez Profesora Huberta Wojtaska. W zajęciach uczestniczyły klasy medyczno-farmaceutyczne i biologiczno-chemiczne.

Zajęcia rozpoczęły się wykładami pod tytułem " Jak działają leki ". Uczniowie dowiedzieli się jak na przestrzeni lat, dekad i wieków powstawały lekarstwa. Usłyszeliśmy także o nieudanych próbach naukowców, oraz o śmiertelnych przypadkach zażywania niektórych leków. Dzięki wyświetlanej w tle prezentacji dowiedzieliśmy się jak powstają leki z jadu węży i niektórych roślin.

Kolejne wykłady dotyczyły "Języka chemicznego w porozumiewaniu się organizmów". Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób rośliny, owady i inne stworzenia przekazują informacje między sobą dzięki chemii i procesom chemicznym. Podczas wykładów uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w rozmowie odpowiadając na zadawane przez Profesora pytania.

Zajęcia zorganizowane przez Panią Beatę Kozicķą i Pana Michała Szkudlarka spodobały się uczniom i dostarczyły im wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat chemii.

Autorzy: Natalia Gniadzik, Michalina Pączek, klasa 2b