Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
<< Sie 2020 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Reklama
WIELKI SPORTOWY SUKCES I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO!
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 grudnia 2017 10:04
WIELKI SPORTOWY SUKCES I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO!    Ogromne podziękowania należą się wszystkim sportowcom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego brali udział w zawodach sportowych zarówno na szczeblu miejskim jak i powiatowym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim. To właśnie dzięki nim nasza szkoła znalazła się na bardzo wysokim III miejscu - wśród 62 szkół ponadgimnazjalnych - w wojewódzkim rankingu osiągnięć sportowych. Jest to niesamowity wyczyn, ponieważ po raz pierwszy w historii sportu I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu - jako jedyna szkoła w powiecie brzeskim - uzyskało tak wysoką pozycję.

    Uroczyste Podsumowanie Sportowego Współzawodnictwa Szkół Województwa Opolskiego za rok 2016/2017 odbyło się w dn. 29.11.2017r. w PWSZ w Nysie. Zaskoczenie było ogromne, gdyż lista zwycięzców do samego końca pozostawała tajemnicą. Reprezentacja szkoły w składzie: Sara Janiec (koszykówka), Julia Maciejewska (koszykówka) oraz Kacper Strojec (piłka ręczna) wraz z opiekunem Beatą Czyż odebrała puchar oraz dyplom i z wielką dumą stanęła na III miejscu podium.

    W miejscu tym należy podkreślić, że nasze liceum, które posiada od lat srebrną i brązową tarczę za wyniki w nauce oraz jest znane z wysokiego poziomu nauczania, umożliwia również uzyskiwanie wysokich wyników sportowych.

    Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu. A oto lista tych, którzy swoją ciężką pracą, treningiem i zaangażowaniem trenerów, zdobywali najwyższe laury w wojewódzkich zmaganiach:

- I m. w woj. w koszykówce dziewcząt, VII m. w Polsce
- I m. w woj. sztafetowe biegi przełajowe chłopców
- II m. w woj. sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt
- III m. w woj. w halowej piłce nożnej
- III m. w woj. w piłce ręcznej chłopców
- III m. Oliwii Chmielewskiej w indywidualnych biegach przełajowych
- IV m. Marcina Mendaka w indywidualnych biegach przełajowych
- V m. Jana Wolana w indywidualnych biegach przełajowych
- III m. w półfinale woj. w siatkówce dziewcząt i chłopców
- III m. w półfinale woj. w koszykówce chłopców
- III m. w półfinale woj. w piłce nożnej chłopców