<< Paź 2018 >>
,,Mikołajki na sportowo w I LO w Brzegu”
wtorek, 12 grudnia 2017 19:09
,,Mikołajki na sportowo w I LO w Brzegu”

Mikołajki – święto obchodzone 6 grudnia. Nam wszystkim kojarzy się ono z falą pozytywnych emocji, oceanem wartościowych uczuć oraz co najważniejsze, niesie ze sobą prawdziwego ducha świąt. Wprowadza nas w etap przygotowawczy do jakże nadzwyczajnego wydarzenia, jakim jest Boże Narodzenie. 6 grudnia 2017 roku Mikołajki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Brzegu obchodzone były nieco inaczej. Z inicjatywy Pani Dyrektor Katarzyny Grochowskiej przybyli do nas uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1, 3, 6 oraz 8.

Wydarzenie zostało zorganizowane dla dzieci z klas czwartych, które z wielkim entuzjazmem podeszły do sportowej rywalizacji. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12. Pomocnice Świętego Mikołaja, którymi były uczennice naszego liceum, przygotowały wraz z pomocną dłonią Pani Dyrektor osiem konkurencji dla uczestników mikołajkowej uroczystości. Każda ze szkół miała opiekunkę, również w postaci asystentek Mikołaja. Zdrowej rywalizacji towarzyszyły ogromne emocje. Każda z drużyn pragnęła zwycięstwa, jednakże najbardziej istotna były świetna zabawa w duchu fair play.

Po zakończonych zawodach w formie wyścigów rzędów, zmęczeni uczniowie szkół podstawowych udali się do Auli, na pyszny poczęstunek, który jeszcze bardziej rozpromienił ich twarze. W czasie trwania przerwy na posiłek, dzieci mogły podziwiać zdjęcia prosto z Laponii, domu naszego Gwiazdora. Poprzez przygotowane przyjęcie, poczęstunek oraz zdjęcia, przybyłe do nas pociechy ze zdwojoną siłą uwierzyły, iż mężczyzna przynoszący prezenty i ten, który co roku spełnia ich prośby o wymarzone podarunki, czyli Święty Mikołaj naprawdę istnieje.

Małgorzata Szymczak

Autor zdjęć: Adrianna Jendrośka, kl. 2c