<< Kwi 2018 >>
Udział Weroniki Rodobolskiej w etapie centralnym Olimpiady Języka Niemieckiego
czwartek, 29 marca 2018 09:08
Udział Weroniki Rodobolskiej w etapie centralnym Olimpiady Języka Niemieckiego

W dniach 23.03. - 25.03.2018r. uczennica kl. 2b Weronika Rodobolska uczestniczyła w etapie centralnym 41. Olimpiady Języka Niemieckiego Wyższej Szkoły Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu.

Zanim Weronika dotarła do tego etapu musiała pokonać długą drogę: najpierw etap szkolny, później etap okręgowy (pisemnie i ustnie) a w Poznaniu podeszła ponownie do egzaminu pisemnego i ustnego, które były na najwyższym poziomie.

Egzaminy trwały dwa dni i sprawdzały nie tylko praktyczną znajomość języka niemieckiego ale także szeroko pojętą wiedzę na temat krajów niemieckiego obszaru językowego, zwłaszcza Niemiec. Uczennica musiała więc odpowiadać na pytania z zakresu historii Niemiec, geografii, dyskutować na temat wylosowanej lektury itp.

Organizator konkursu podkreślił, że w tym roku olimpiada była na wyjątkowo wysokim i bardzo wyrównanym poziomie.

Po zmaganiach konkursowych był także czas na odrobinę relaksu: zwiedzanie Poznania, kino i spędzanie wolnego czasu w gronie rówieśników - finalistów. W tym roku było ich wyjątkowo dużo, bo aż 85, czego w 40 letniej historii olimpiady jeszcze nie było.

Gala wręczenia dyplomów i nagród była bardzo uroczysta i odbyła się w Collegium Minus. Imprezę uświetnili swą obecnością znamienici goście, m. in. konsul Niemiec czy przedstawiciel Europejskiego Uniwersytetu Viadrina. Warto dodać, że Weronika jako finalistka jest już zwolniona z matury z języka niemieckiego :-)

Weronice należą się podziękowania i gratulacje, że tak wspaniale reprezentowała naszą szkołę.

Anna Sobutka