<< Lip 2017 >>
Młodzieżowy Wolontariat
piątek, 26 marca 2010 15:27

MŁODZIEŻOWY WOLONTARIAT – Międzynarodowy!

„Zmieniaj świat na tak
Pokaż ludziom, że człowiek
Innym szczęście powinien dziś dać !”

Z hymnu fundacji „Świat na Tak”

Czwarty rok pracy młodzieżowego wolontariatu w I LO w Brzegu działającego przy fundacji warszawskiej „Świat na Tak” rozpoczęliśmy nowym projektem:Rozwój osobisty poprzez pracę w Europie formie wolontariatu.Bierzemy w ten sposób udział w programie Unii Europejskiej, który wspiera uczestnictwo w kształceniu pozaszkolnym, czyli w edukacji pozaformalnej. Jest skierowany przede wszystkim do młodych ludzi w wieku 13-30 lat oraz do osób pracujących z młodzieżą, dla których edukacja pozaformalna to wspaniała szansa indywidualnego rozwoju oraz zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych we współczesnym świecie. Program umożliwia nawiązywanie kontaktów międzynarodowych i wymianę doświadczeń. Zachęca do podejmowania różnorakich działań na rzecz społeczności lokalnej, służących również indywidualnemu rozwojowi. Promuje ideę zjednoczonej Europy.

Wolontariusze, skupieni wokół Klubu Ośmiu „Orchidea” nadal realizują cele, które postawili sobie na początku: pomagają głównie dzieciom z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Szansa” w Brzegu, organizują Mikołajki, Dzień Dziecka. Dzięki wsparciu opiekuna – osoby koordynującej wolontariat mgr Renaty Kosteckiej co roku realizują różne projekty, w których m.in. odbyli szkolenia wyjazdowe w Szklarskiej Porębie i w Pokrzywnej, uzyskali materiały do organizacji czasu wolnego dla dzieci. Bezinteresowna praca na rzecz innych ludzi może być dla Ciebie niezwykłą przygodą,

Dołącz do nas !