<< Maj 2017 >>
Pokaż Nam Język - edycja 2009/2010
niedziela, 11 kwietnia 2010 15:45

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali po raz kolejny udział w konkursie lingwistycznym pod nazwą "Pokaż nam język". Po etapie szkolnym, zorganizowanym pod kierunkiem mgr Iwony Pasierskiej do kolejnego etapu (Finału Regionalnego w Opolu) zakwalifikowali się uczniowie próbujący swoich sił z języka angielskiego, niemieckiego a także francuskiego.

W dniu 18 marca 2010 roku w Wydziale Ekonomicznym w Opolu Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu odbył się pisemny test. Pięciu uczniów, którzy otrzymali największą liczbę punktów z testu z poszczególnych języków, zakwalifikowało się do drugiej, ustnej części konkursu. Uczestnicy części ustnej omówili przygotowane przez siebie krótkie prezentacje multimedialne i odpowiedzieli na pytania komisji związane z tematem prezentacji.

Poniżej wyniki Finału Regionalnego uczniów naszej szkoły:

język niemiecki:

• Stebel Dominik - 70 punktów
  • Mrozińska Anna - 38 punktów

język angielski:

• Kopszak Piotr - 61 punktów
  • Gołąbek Marek - 53 punkty

Gratulujemy uczniom aktywności oraz bardzo dobrej znajomości języków obcych. Mamy jednocześnie nadzieję na udane starty w kolejnych edycjach konkursu.

Autor: mgr Michał Szkudlarek