<< Wrz 2017 >>
"Sprawdź czy potrafisz znaleźć pracę"
wtorek, 13 kwietnia 2010 13:20

IV EDYCJA KONKURSU
„Sprawdź czy potrafisz znaleźć pracę“
dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego

Konkurs, organizowany przez Młodzieżowe Biuro Pracy w Brzegu, adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół powiatu brzeskiego. Ma na celu pogłębianie wiedzy o wybranym zawodzie oraz poznanie zasad rządzących rynkiem pracy, przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacji, poznanie instrumentów i usług rynku pracy.

W etapie szkolnym uczestniczyło 68 uczniów I LO z klas I e, I d oraz II b, którzy podjęli się następujących zadań:

• przygotowania teczki o wymarzonym zawodzie
  • napisania dokumentów aplikacyjnych w zawodzie w którym sporządzona została teczka o zawodzie
  • przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą

Ten etap z sukcesem zakończyli następujący uczniowie:

1. Karolina Szulc – II b ( teczka o zawodzie: lekarz kardiolog ),
    2. Mateusz Herba – I d ( teczka o zawodzie: geodeta ),
    3. Karolina Ciszewska – I e ( teczka o zawodzie: adwokat ),
    4. Sandra Pantoł – I e ( teczka o zawodzie: choreograf ),
    5. Justyna Bajsarowicz – I e ( teczka o zawodzie: psycholog kliniczny),
    6. Marta Łazarewicz – I e ( teczka o zawodzie: psycholog terapeuta).

Reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego, w etapie powiatowym konkursu, odbyli rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą w zawodzie, którym przygotowali teczkę i dokumenty aplikacyjne.

Podsumowanie zmagań konkursowych miało miejsce 31.03.2010 roku w Sali Stropowej Ratusza. Miejsce III otrzymała uczennica klasy I e – Karolina Ciszewska, która przygotowywała się do wykonywania zawodu adwokata. Wszyscy pozostali uczniowie I LO zostali wyróżnieni za solidne przygotowanie i pomysłowo wykonane teczki. Opiekunkami konkursu były: nauczycielka podstaw przedsiębiorczości mgr Barbara Ojdana oraz pedagog mgr Renata Kostecka.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Autor: B. Ojdana