<< Kwi 2017 >>
1718192223
wtorek, 13 kwietnia 2010 13:54

„Największą wartością w życiu człowieka nie jest to, co uda mu się zdobyć. Największa wartością jest to, kim się stajesz”

Jim Rohn

Chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie, swoje odczucia i potrzeby?

Chcesz nabrać dystansu do swoich problemów i nauczyć się z nimi radzić?

Nie wiesz jaką drogę zawodową wybrać?

Chcesz nauczyć się wyrażania siebie w sposób uczciwy, a jednocześnie bezpośredni i stanowczy?

Chcesz nauczyć się osiągać własne cele?

Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku?

Chcesz uzyskać nową, pozytywną energię, siłę, wiarę w siebie ….

PRZYJDŹ i zainspiruj się do dobrych zmian.

Miejsce: gabinet nr 14 na parterze.  Zapraszam uczniów, rodziców, nauczycieli.

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 9.00- 14.00

Kontakt telefoniczny: 77 4163625 (przez sekretariat), e- mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

O pracy ...:

• Zrealizowałam i realizuję co roku nowe projekty dotyczące rozwoju osobistego, dzięki którym młodzież bierze udział w pozalekcyjnych warsztatach teatralno – rozwojowych, sportowych, korzysta z wejściówek na basen, wyjeżdża na warsztaty szkoleniowe do Pokrzywnej, Kluczborka czy Szklarskiej Poręby. Zrealizowane do tej pory projekty to m.in.: „Świat we mnie, ja w świecie”, „Wiem, potrafię”, „Jestem tu, by mnie widziano – Widzę Cię !”, „W zgodzie ze sobą”, „Aktywny nastolatek”, "Wygrajmy swoją przyszłość". Zajęcia teatralne odbyły się we współpracy z aktorką i wybitnym pedagogiem Brzeskiego Centrum Kultury mgr Marią Dorotą Herman.

• Utworzyłam i prowadzę młodzieżowy wolontariat skupiony wokół warszawskiej fundacji „Świat na TAK”, którego głównym celem jest pomoc w odrabianiu lekcji dzieciom z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Szansa” w Brzegu. Młodzież chętnie angażuje się również w pomoc na rzecz zwierząt w Brzeskim Przytulisku.

• Co roku organizuję dla licealistów warsztaty lingwistyczne, które stanowią przygotowanie do Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej oraz przygotowuję do Ogólnopolskiego Turnieju Psychologicznego.

• Prowadzę w szkole zajęcia integracyjne, rozwojowe, profilaktyczne, dotyczące doradztwa zawodowego, technik skutecznego uczenia się oraz poradnictwo indywidualne.

W ramach zajęć profilaktycznych z młodzieżą klas 2 i 3 stworzyliśmy przedstawienie pt. „Szanuj to, co masz”, w którym zabrzmiała piosenka, obecnie już absolwentów naszej szkoły, członków zespołu Star Guard Muffin.

„Szanuj to, co masz
    Życie to jest Twoja szansa
    Wykorzystaj ten czas …”

Przedstawienie w wykonaniu młodzieży było poruszające, a muzyka stworzona przez naszych licealistów zyskała wielu fanów. Uważam, że to początek wspaniale zapowiadającej się kariery zespołu.

>>Można posłuchać piosenki.<<

• Z młodzieżą bierzemy udział w projektach prowadzanych przez środowisko lokalne: Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną (projekt na temat FAS - Alkoholowego Zespołu Płodowego) czy Uniwersytetu Opolskiego (projekt socjologiczny na temat bezdomności). Dzięki temu utworzyliśmy mini kampanię na terenie naszej szkoły pod hasłem „Dajemy życie przez 9 miesięcy” mającą na celu uświadamianie jak ważne dla rozwoju płodu, jego mózgu, jest nie spożywanie przez kobietę w ciąży alkoholu. Natomiast udział w projekcie socjologicznym zakończył się ulicznym performance'm oraz koncertem charytatywnym przed Brzeskim Centrum Kultury.