<< Lip 2017 >>
„Brzeskie Pióro 2010" należy do I LO
niedziela, 16 maja 2010 18:35

Konkurs literacki „O Brzeskie Pióro"

Kiedy nasi uczniowie usłyszeli o tegorocznej edycji konkursu literackiego „O Brzeskie Pióro" ogłoszonym przez Klub Literacki w Brzegu od razu zakasali rękawy i chwycili za pióra. W końcu nie od wczoraj wiadomo, że wychowankowie I LO lubią czasami oderwać się od rzeczywistości i oddać twórczości pisarskiej.

Konkurs obejmował trzy kategorie (wiersz, opowiadanie oraz esej), a jego celem było doskonalenie i rozwijanie uzdolnień literackich, zainteresowanie młodzieży historią Brzegu i okolic oraz konfrontacja dokonań twórczych.

Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca:

• w kategorii wiersz:

I nagroda - Roksana Aleksandrowicz - kl. 1b (opiekun mgr G. Woźniak)
    II nagroda - Aleksandra Usowska - kl. 2a (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)

wyróżnienia:
    Ewelina Socha - kl. 1d (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)

• w kategorii opowiadanie:

I nagroda - Aleksandra Kosztowniak - kl. 2b (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)
    II nagroda - Gabriela Worobiec - kl. 1a (opiekun mgr B. Kruczek)
    III nagroda - Konrad Maraszek - kl. 1f (opiekun mgr Z. Wirga-Kołecka)

wyróżnienia:
    Joanna Kolbusz - kl. 1a (opiekun mgr B. Kruczek)
    Michał Prorok - kl. 1a (opiekun mgr B. Kruczek)

Serdecznie gratulujemy laureatom, a nauczycielom składamy podziękowania.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 20 maja (czwartek) w Muzeum Piastów Śląskich o godz. 17.

Nagrodzone teksty zostaną również opublikowanie w Gazecie Brzeskiej.

Kliknij, aby przeczytać opowiadanie Aleksandry Kosztowniak, zwyciężczyni w kategorii OPOWIADANIE.

Kliknij, aby przeczytać wiersze Roksany Aleksandrowicz, zwyciężczyni w kategorii WIERSZ.

Kliknij, aby przeczytać opowiadanie Joanny Kolbusz, wyróżnionej w kategorii OPOWIADANIE.

Kliknij, aby przeczytać opowiadanie Gabrieli Worobiec, wyróżnionej w kategorii OPOWIADANIE.

Kliknij, aby przeczytać opowiadanie Konrada Maraszka, wyróżnionego w kategorii OPOWIADANIE.

Kliknij, aby przeczytać opowiadanie Michała Proroka, wyróżnionego w kategorii OPOWIADANIE.

Kliknij, aby przeczytać wiersze Aleksandry Usowskiej, wyróżnionej w kategorii WIERSZ.

Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród i dyplomów uczniom naszego liceum wyróżnionym w tegorocznej edycji konkursu „O Brzeskie Pióro 2010".