<< Maj 2017 >>
,,Wiem wszystko o moim powiecie" 2010
piątek, 21 maja 2010 15:56

Uczniowie II f- najlepsi w powiecie!

Poruszenie, ekscytacja, odrobina stresu, a w końcu wielka radość…nie sposób opisać słowami wszystkich emocji, które towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i kibicom VIII edycji konkursu ,,Wiem wszystko o moim powiecie’’. W zmaganiach szkół ponadgimnazjalnych, które rozpoczęły się punktualnie o godz.10, w ubiegły piątek (21 maja 2010 roku), na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, wzięła udział również reprezentacja naszego liceum w składzie: Monika Abramek, Patrycja Rozborska, Piotr Bodura.

Uczniowie Powiatu Brzeskiego zmierzyli się z niełatwymi i wymagającymi sporej wiedzy pytaniami, w kategoriach: kultura, samorząd, zabytki, historia oraz geografia. Dzięki niezwykłemu opanowaniu i profesjonalizmowi w mgnieniu oka drużyna I LO znalazła się w ścisłym finale, pokonując koleżanki i kolegów z Brzegu oraz Grodkowa. Odpowiadając bardzo dobrze na pytania dotyczące aktualnych wydarzeń i dziedzictwa kulturowego regionu brzeskiego, pozostawili pięć ze stawki ośmiu drużyn za sobą.

Drugi etap przypominający formą teleturniej ,,Jeden z dziesięciu”, zakończył się zwycięstwem naszej delegacji. Warto wspomnieć, iż kilkakrotnie w czasie zawodów, podkreślany był wysoki poziom umiejętności uczestników. Organizatorzy z uznaniem spoglądali być może na swych następców. Należy bowiem pamiętać, że konkurs ma na celu poszerzanie wiadomości o powiecie oraz pobudzanie lokalnego patriotyzmu. Dumni zwycięzcy nie kryli zachwytu, pamiętając przy tym o podziękowaniach dla nauczycieli, którzy otoczyli ich opieką podczas przygotowań do zmagań, m.in. mgr Annie Królak oraz nauczycielom pozostałych przedmiotów włączonym w gromadzenie informacji.

Cała trójka zgodnie przyznaje, że ogromne wsparcie otrzymali również od swoich kolegów z klasy. ,,Ich aplauz dodawał nam skrzydeł i chęci do działania’’- wyznaje Monika. Wartościowe nagrody, które otrzymali triumfatorzy konkursy, były nie lada zaskoczeniem. Pragniemy ponadto pogratulować i wyrazić wdzięczność za uczciwą walkę zdobywcom drugiego miejsca - uczniom Zespołu Szkół Rolniczych w Żłobiźnie oraz trzeciego - reprezentantom II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.

autor: Patrycja Lisowska, klasa II f

>>Kliknij, aby zobaczyć artykuł prasowy z wydarzenia<<