<< Wrz 2017 >>
MHNR 3 - Gala Finałowa i podsumowanie
czwartek, 03 czerwca 2010 07:57

Gala Finałowa i podsumowanie 3 edycji ogólnopolskiego programu profilaktyki

Mamy drugie miejsce w Polsce!!!

27 maja o godzinie 9:40 ze stacji w Brzegu odjechał pociąg, a w nim Karolina, Justyna, Ola, Monika i Laura, czyli grupa Argi Oculus z I LO w Brzegu wraz z opiekunem - mgr. Michałem Szkudlarkiem.

Pełne podekscytowania, iż znalazłyśmy się wśród 10 najlepszych zespołów z całej Polski, działających na rzecz kampanii „Mam haka na raka”, jechałyśmy do Warszawy, gdzie w piątek na godzinę 12 planowana była gala finałowa, na której jury miało ogłosić wyniki 3 edycji ogólnopolskiego konkursu. Jednak przed uroczystą galą postanowiłyśmy wykorzystać nasz wyjazd w celach kulturalnych. Jeszcze w czwartek wieczorem znalazłyśmy się na widowni Teatru Roma, czekając z niecierpliwością na rozpoczęcie musicalu „Upiór w operze”. Spektakl, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów, wywarł na nas ogromne wrażenie. Następnego dnia odwiedziłyśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki czemu w niekonwencjonalny sposób zgłębiłyśmy historię naszego kraju.

28 maja, punktualnie o godzinie 12 przekroczyłyśmy próg warszawskiego klubu Palladium, gdzie, krocząc po czerwonym dywanie, udałyśmy się do sali, w której miano ogłosić wyniki. Galę uświetniła obecność m.in. pani Joanny Kos-Krauze i wiceministra zdrowia - Bolesława Piechy. Z niecierpliwością czekałyśmy na wyniki. Ku naszej radości zajęłyśmy II miejsce i, jak się później okazało, byłyśmy o krok od zdobycia Nagrody Mediów. I miejsce uzyskał zespół z Łodzi, którego projekt opatrzony był hasłem „Rak prostaty = z mowa milczenia”, zaś zaraz za naszą drużyną uplasowali się nasi prudniccy koledzy. Po ogłoszeniu wyników, gdy emocje już opadły, byłyśmy świadkami występu Michała Kaczorowskiego - uczestnika 2 edycji programu Mam Talent.

Do Brzegu wróciłyśmy z miłymi wspomnieniami i satysfakcją, że może chociaż jeden mężczyzna dzięki naszej akcji postanowił zadbać o swoje zdrowie.

Autor: Karolina Banach, klasa 2b

Galeria z wyjazdu - najciekawsze zdjęcia

A oto kampanie przygotowane przez dwa zespoły (Argi Oculus oraz Defenders of Masculiniity) z I Liceum Ogólnokształcącego, które dotarły do półfinału tegorocznej edycji programu. Zespół Argi Oculus dotarł następnie do ścisłego finału zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Zespół 231 - Argi Oculus

Hasło kampanii - NAJWYŻSZY CZAS NA PIERWSZY RAZ

Propozycja plakatu oraz tzw. reklamy wszechobecnej

Propozycja reklamy telewizyjnej oraz radiowej

Opis kampanii zaproponowanej przez zespół Argi Oculus:

Zespół 232 - Defenders of Masculinity

Hasło kampanii - NIE GRAJ NA ZWŁOKĘ - PROSTATY NIE ZAMASKUJESZ

Propozycja plakatu

Propozycja reklamy telewizyjnej oraz radiowej

Opis kampanii zaproponowanej przez zespół Defenders of Masculinity:

Zespół 232 - Defenders of Masculinity

Hasło kampanii (projekt nr 2)- ZA GŁOSEM - PROSTA TA DROGA DO UROLOGA

Propozycja plakatu oraz tzw. reklamy wszechobecnej - projekt nr 2

Propozycja reklamy telewizyjnej oraz radiowej - projekt nr 2

Opis kampanii nr 2 zaproponowanej przez zespół Defenders of Masculinity - projekt nr 2:

Hasło powyższego projektu wykorzystano dzięki uprzejmości trzeciego zespołu z naszej szkoły, któremu nie udało się zakwalifikować do warsztatów kreatywnych w Warszawie. W skład zespołu, który użyczył hasło, wchodzili: Ilona Buczkowska, Paweł Dziergas oraz Daria Socha.

W tegorocznej edycji kampanii wzięło udział 480 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. Drugie miejsce, na którym uplasował się zespół Argi Oculus, jest niewątpliwym sukcesem zdolnych oraz ambitnych dziewczyn reprezentujących klasę drugą o profilu biologiczno-chemicznym. Warto jednak podkreślić pracę pozostałych czterech grup, w tym dwóch z klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym. W dotychczasowych edycjach programu nasza szkoła nigdy nie działała na tak dużą skalę. Mamy nadzieję na tak samo aktywny udział w kolejnych edycjach programu.