<< Lip 2017 >>
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010
poniedziałek, 28 czerwca 2010 09:01

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Dnia 25 VI 2010 roku dzwonek rozbrzmiał po raz ostatni w starym roku szkolnym dla prawie czterystu osób w I LO im. Bolesława Chrobrego. Uroczysta gala zakończenia oraz wręczenie specjalnych nagród dla prymusów szkoły odbyło się w hali sportowej.
Klasy Ia, Ib, Ic, IIa, IId przygotowały program artystyczny, który uświetnił ostatnie chwile szkoły. Za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz działalność na rzecz szkoły dyrekcja i wychowawcy wyróżnili następujące osoby:

Klasa 1 b

Arkadiusz Popiel – w nagrodę za zdobycie tytułu cząstki „Taon” - odpowiednik trzeciego miejsca w Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2010”
Katarzyna Skotnicka - za osiągnięcia sportowe, zdobycie trzech złotych medali w Wojewódzkich Zawodach Tenisa Stołowego

Klasa 1 c

Wojciech Gawlas – uzyskał tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Artur Grzesiak – uzyskał tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

Klasa I d

Marek Gołąbek – uzyskał tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie - nominacja do stypendium Prezesa Rady Ministrów
Patrycja Kilimiak – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

Klasa 2 a

Marta Pielechata – uzyskała tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz zaangażowanie w prace na rzecz szkoły i klasy - nominacja do nagrody "Prymus Opolszczyzny"

Klasa 2 b

Aleksandra Kosztowniak – uzyskała tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Kamila Kowalska – za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Aleksandra Kuziel – uzyskała tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Monika Soroka – uzyskała tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Karolina Szulc – uzyskała tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie
Karolina Banach, Justyna Bartyzel, Laura Jermak, Aleksandra Pietrzak oraz Monika Soroka – nagroda za zdobycie drugiego miejsca w Ogólnopolskim Programie Dla Młodzieży „Mam haka na raka”
Ewelina Kozłowska, Karolina Szulc, Maja Zawora – za zaangażowanie w kampanię „Mam haka na raka” oraz dotarcie do półfinału tegoż ogólnopolskiego programu

Klasa 2 c

Jagoda Kawula – za osiągnięcia sportowe, zdobycie trzech złotych medali w Wojewódzkich Zawodach Tenisa Stołowego

Klasa 2 d

Agnieszka Dublańska – nagroda za rzetelne i sumienne wypełnianie funkcji przewodniczącej szkoły
Monika Jęczalek – nagroda za zaangażowanie w prace na rzecz klasy
Michał Frańczuk i Marcin Tymków – nagroda za zaangażowanie w prace nad nową stroną internetową szkoły

Klasa 2 e

Krystian Kubala – uzyskał tytuł prymusa, za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

Nagrody pedagoga, mgr R. Kosteckiej

Agata Techmańska – (klasa 1b) za niezwykłą postawę gotowości niesienia pomocy dzieciom z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Szansa” w Brzegu, działając w szkolnym wolontariacie Klubie 8 „Orchidea”
Aleksandra Pietraszewska – (klasa 1d) za aktywną postawę społeczną w programie „Zapobiegamy i pomagamy” - na temat profilaktyki FAS – Alkoholowego Zespołu Płodowego
Patrycja Kilimiak – (klasa 1d) za aktywną postawę społeczną w programie „Zapobiegamy i pomagamy” - na temat profilaktyki FAS – Alkoholowego Zespołu Płodowego

Wszystkie osoby wymienione powyżej wykazały się ogromną wiedzą na poziomie podstawowym i rozszerzonym w poszczególnych nachyleniach klas. Program artystyczny był bardzo bogaty i ukazał liczne talenty uczniów szkoły. Zgromadzeni mieli okazję posłuchać: poezji w wykonaniu Marleny Tyc i Małgorzaty Dzienniak; letnich piosenek w wykonaniu dwóch zespołów szkolnych przy akompaniamencie zespołu muzycznego, w którego skąd wchodzą: Dawid Suchecki, Artur Ruszała i Filip Wiecheć. Udział wzięli również: „Lady Gaga” – Małgorzata Dudzik wraz z grupą taneczną, Kuba Mudrak i Dawid Danowski w przeróbce znanej piosenki Justina Biebera - „Idziemy na Grill”; Piotr Szymaniak i Marcin Romanowicz w piosence „Lato”. Uroczystość poprowadzili: Roksana Aleksandrowicz i Paweł Wit. Pani Dyrektor Małgorzata Dyminczuk życzyła udanych wakacji i jeszcze większych sukcesów w nowym roku szkolnym. Najwyższą średnią otrzymały klasy:

• I miejsce - klasa I "d" - nachylenie matematyczno-fizyczne
  • II miejsce - klasa II "b" - nachylenie biologiczno-chemiczne
  • III miejsce - klasa I "a" - nachylenie humanistyczne

Po uroczystości zakończenia uczniowie udali się do klas wraz z wychowawcami, gdzie pozostali otrzymali świadectwa. Mimo tak dobrych wyników i dużej liczby sukcesów nie wszystkim udało się przyswoić obowiązujący program w ciągu roku szkolnego. Mają oni szansę na poprawę w sierpniu – życzymy im osiągnięcia celu oraz udanych, szczęśliwych i słonecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

Autor tekstu: Paweł Wit (klasa 1 "a")

Autorką poniższych zdjęć oraz nagrania wideo jest Marta Kosno.