<< Paź 2020 >>
UCZENNICA ILO "POKAZAŁA JĘZYK" I ZWYCIĘŻYŁA!
wtorek, 19 czerwca 2018 05:27
UCZENNICA ILO "POKAZAŁA JĘZYK" I ZWYCIĘŻYŁA!

W dniach 14 - 15.06.2018r. uczennice I LO w Brzegu Weronika Rodobolska i Marta Górska brały udział w finale XVIII edycji konkursu językowego "Pokaż nam język". Organizatorem konkursu była Wyższa Szkoła Bankowa, a tegoroczny konkurs odbył się w Poznaniu.

Finał konkursu przebiegał dwuetapowo: w pisemnej części zadaniem uczniów było napisanie eseju w języku obcym (limit słów 220 - 260 słów) na temat: "Wolność kocham i rozumiem. Czym jest wolność dla młodego pokolenia?" Następnie spośród 25 uczestników konkursu komisja wyłoniła 5 uczniów z największą ilością punktów po części pisemnej. Wśród finalistów dopuszczonych do drugiego etapu znalazła się Weronika Rodobolska, która brała udział w konkursie w języku niemieckim. Ostatnim etapem sprawdzenia wiedzy i umiejętności językowych była debata moderowana, której temat brzmiał: "Co różni młodych Polaków od pokolenia ich rodziców i dziadków. Czy tak samo rozumieją wolność?" Weronika doskonale poradziła sobie z tematem, który potraktowała wieloaspektowo, co na pewno zadecydowało o jej spektakularnym zwycięstwie.

Najlepsza wśród najlepszych zdobyła indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym na cały rok na wybranym przez siebie kierunku, bon do empiku o wartości 700 zł oraz słownik języka niemieckiego.

Warto nadmienić, że ta sama uczennica ma już na swoim koncie tytuł finalisty Olimpiady Języka Niemieckiego i Olimpiady Interpunkcyjnej, a teraz przyszedł czas na upragniony tytuł laureata, czego grono pedagogiczne I LO serdecznie gratuluje.

Anna Sobutka
n - lka j. niemieckiego
w I LO

>br />

"Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej" - wyróżnienie dla uczennic I LO
poniedziałek, 18 czerwca 2018 18:04
"Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej" - wyróżnienie dla uczennic I LO"

W dniu 13.06.2018r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu odbył się konkurs niemieckojęzyczny "Język Niemiecki w Małej Formie Teatralnej". Organizatorem konkursu była nauczycielka języka niemieckiego w ZSB oraz brzeski oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności swobodnego posługiwania się językiem niemieckim, motywacja do dalszej nauki oraz doskonalenie talentu aktorskiego.

Uczniowie wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały: piosenki niemieckie, scenkę i recytacje i to właśnie w tej ostatniej kategorii naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Dzieża z kl. 2e oraz Sara Góraj z kl. 2c. Klaudia zaprezentowała wiersz Johanna Wolfganga von Goethe "Mailied" ("Pieśń majowa"), Sara natomiast wiersz Kurta Tucholskiego pt. "Das Ideal" ("Ideał"). Obie uczennice otrzymały wyróżnienie, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Wsparcia technicznego podczas występów udzieliła Gabriela Niedużak z kl. 2e

Gratulacje
Anna Sobutka

Sportowa passa I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu trwa
poniedziałek, 18 czerwca 2018 15:33
Sportowa passa I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu trwa

Kolejny rok sportowcy reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu muszą zaliczyć do bardzo udanych.

Po zwycięstwach w poprzednich latach w rywalizacji punktowej szkół średnich powiatu brzeskiego, w tym roku dołączył również sukces w postaci brązowego medalu wśród wszystkich szkół województwa opolskiego. To najwyższe miejsce brzeskiej szkoły w całej sportowej historii. Dziewczęta „Starego” reprezentujące województwo opolskie zajęły 7 miejsce w mistrzostwach Polski w sztafetowych biegach przełajowych.

Pozostali uczniowie – zawodnicy – również nie pozostali gorsi i w ostatecznym podsumowaniu rywalizacji tegorocznej zdeklasowali pozostałe szkoły Powiatu Brzeskiego.

I LO Brzeg - 1082 pkt.

ZSE Brzeg - 674 pkt.
ZSZ Nr 1 Brzeg - 440 pkt.
II LO Brzeg - 358 pkt.
ZSB Brzeg - 309 pkt.
LO Grodków - 279 pkt.
ZSR Grodków - 143 pkt.

BRAWO, GRATULACJE!

Chcesz dołączyć do najlepszej drużyny?

My wciąż czekamy na nowych reprezentantów, rekrutacja wciąż trwa.

Przemysław Kiełtyka

Szkolny dzień sportu
poniedziałek, 18 czerwca 2018 15:04
Szkolny dzień sportu

W dniu 1 czerwca w naszym liceum odbyła się Dzień Sportu. Uczniowie pierwszych i drugich klas mieli okazję spędzić ten czas ze swoimi wychowawcami oraz wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych (m.in. strzelanie z łuku, skok w dal dodawany, darts, rzuty do kosza i do bramki itp). Można było również pograć na konsoli i w gry planszowe. Była również kiełbaska z grilla dla wszystkich uczestników.

W rywalizacji międzyklasowej zwyciężyła klasa 2bc przed 1c oraz 2b. Dalsze miejsca zajęły klasy: 2d, 1a, 2e.

Poza wyżej wymienionymi konkurencjami sportowymi odbył się turniej piłki nożnej oraz siatkówki plażowej.

Dzień Sportu minął w bardzo sympatycznej atmosferze.

"Jak nie czytam jak czytam"
czwartek, 14 czerwca 2018 19:52
"Jak nie czytam jak czytam"

I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu brało udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" po raz pierwszy. Akcja została przeprowadzona w auli szkolnej razem z Zespołem Szkół Ekonomicznych.

Uczniowie przynieśli ze sobą swoje ulubione książki, oraz wykonano plakat "My czytamy". Ogółem udział wzięło 435 osób.